Egy sima hajért nem kell azon nyomban fodrászhoz rohanni, elég beszerezni egy jó minőségű hajvasalót. A jelenlegi piacon már alig-alig találni egyszerű fémlapokkal ellátott darabot, annál több a kerámialapos, és az ionizált. Természetesen arra törekszenek a gyártók, hogy kevésbé roncsolja a hajat, ezért találnak ki különböző megoldásokat, de azért senkinek ne legyenek olyan téveszméi, hogy ha a fél fizetését ott hagyja a legújabbnak kikiáltott darabért, akkor az ő haja bizony még gyógyul is a hajvasalástól. Nincs lényeges különbség köztük. A kerámialapostól kevésbé száll a hajunk, az ionizált pedig be van vonva egy olyan réteggel, ami valamelyest táplálja azt.
A hajvasalás technikája nem egy nagy ördöngösség, hamar bele lehet jönni. Lényeg, hogy a jól megszárított hajon alkalmazd, amit akár úgyis elérhetsz, hogy hagyod a levegőn megszáradni, vagy ha frizurát készítesz, akkor lehetőleg kerámia belsejű körkefével formázd. Ezek után tűzd fel egy részét, és így állj neki a műveletnek. Mindig a tövétől haladj kifele, kis tincsenként. Ahogy egy sor kész, fentről lebontasz egy következő adagot, és azzal folytatod. Nincs különösebben technikája, esetleg az okozhat gondot, hogy hátul se maradjon hullám, de ha kis adagokkal dolgozol, akkor ez is könnyen elkerülhető.
Fontos, hogy ne használjuk túl sűrűn, még a nedves, párás őszi időszakban sem, amikor már attól begöndörödik a hajunk, hogy kilépünk a levegőre. Maximum hetente kétszer. És mit tehetsz, ha olthatatlan vágyat érzel minden reggel a vasalásra, de a hajad már felmondta a szolgálatot? Nem sokat. Sajnos ilyenkor irány a fodrászat, és ott egy jól megcélzott nyisszantással levágják a hajad töredezett részeit. Nos tehát nem kell máglyára küldeni minden egyes hajvasalót, de jó ha ésszel használod, és tartsd azt is szem előtt, hogy most kimondottan divatosak a hullámok.