Az ápoltság napjainkban már nem számít luxusnak, azonban nem minden korra volt jellemző ez az állítás. A műköröm viselésének történelmi áttekintése során felfedezhető, hogy hosszú évszázadokon keresztül csak a módosabb emberek engedhették meg maguknak, hogy kezüket és körmüket különleges ápolással kényeztessék.
Miért érdemes műkörömmel élni?
Hogy miért érdemes műkörömmel élni? A válasz egyértelmű: mert a műköröm megszépít.
Egy nő külsejének - csakúgy, mint az ápolt szép haj - meghatározó része a szép köröm is. A legtöbb férfi, amikor rápillant egy hölgyre, akinek igényes, szép műkörmei vannak, nyel egyet, és azt gondolja magában; ez igen, ennek a nőnek van patinája.
A műkörömkészítés eredeti célja, hogy a saját körmöket megerősítsük, meghosszabbítsuk, de a fő célja, hogy megszépítsük. Az esztétikus és jól elkészített műköröm a saját köröm természetes térbeli meghosszabbításaként készül. Az avatatlan szemek nem tudják megállapítani meddig tart a saját köröm, honnan kezdődik a műköröm, csak azt látják, hogy egy nagyon szép, hosszú köröm díszíti a hölgy kecses kezét.
A másik választásunk a zselé lehet. A zselé anyaga nagyon hasonlít a porcelánra, azzal a különbséggel, hogy egy előre bekevert – mézszerű – anyaggal készül a műköröm. Ennek az anyagnak a szaghatása szinte nulla. Hátránya a porcelánhoz képest az lehet, hogy a megköttetéséhez használt UV fényt kibocsátó lámpában esetleg égető érzést okozhat, de épp a 2009-es évben sikerült kifejleszteni egy olyan rendkívül tartós zselét, ami egyáltalán nem éget a lámpában, a neve Titánium zselé.
Akik régóta járnak műkörmöshöz, sokszor ragaszkodna vagy a porcelánhoz vagy a zseléhez, de igazából ma már majdnem mindegy melyiket használjuk, ha a műkörmös szakember kellően felkészült és az alapanyagai a legjobb fajtából valók, akkor bátran választhatjuk bármelyiket, vagy rábízhatjuk a választást a műkörmösre.
Milyen körömformát válasszak?
Örök divat, a szögletes, másképp mondva a kocka formájú köröm. Ezt legfőképp francia körömként szokták elkészíteni. (A francia műköröm azt jelenti, hogy a köröm szabad széle fehér színű, a körömágyi rész pedig rózsaszín.) A vagányabb, bevállalósabb és trendkövető műköröm-viselők azonban majdnem mindig eltérnek a kocka formájú fehér végű alapkörmöktől.